best free website builder

Kupujemy domenę

Adres internetowy - domena - jest najważniejszym elementem naszej obecności w sieci. Domenę można porównać do adresu naszego domu. Bez tego nikt do nas nie trafi.
Jaka domena będzie dla nas najlepsza? 

Jeżeli nasza firma lub działalność jest znaną marką i chcemy ofertę skierować do odbiorców którzy nas już znają, to kupujemy domenę np.: naszafirma.pl. W przypadku, gdy nikt nigdy o nas nie słyszał lub konkurencja jest duża, wówczas dobrze by było kupić domenę jednoznacznie określającą zakres naszej działalności np.: elektrodrazenie.pl.
Jakie to ma praktyczne skutki? Bardzo wymierne. Okazuje się, że potentat w wyszukiwarkach, niejakie google, przy indeksacji i pozycjonowaniu w dużym stopniu bierze pod uwagę domenę (ale nie tylko).
Prosty przykład - strona www.elektrodrazenie.pl. Dla wyrażenia "elektrodrążenie" strona wyświetla się w googlach bardzo wysoko.
Dzięki dobrze dobranej domenie ta strona praktycznie nie potrzebowała pozycjonowania. W naturalny sposób, w ciągu kilku miesięcy znalazła się wysoko w rankingu.
Rozpisałem się trochę o pozycjonowaniu, ale o tym innym razem.
Gdzie domenę kupić? Jest sporo firm polskich takich jak superhost.pl, home.pl, nazwa.pl itd. gdzie kupimy przede wszystkim domeny z rozszerzeniem .pl, ale też z końcówkami .com, .eu lub narodowymi np.: .de.
Niestety, w dzisiejszych czasach trudno jest kupić dobrą domenę, gdyż większość nazw, zwrotów i wyrazów jest już zajęta. Można próbować kupić domenę z rozszerzeniem bez .pl. Ostatnio dużą możliwość daje utworzenie nowych rozszerzeń. Takie domeny można nabyć u polskich rejestratorów lub m.in. na stronie whois.com. Osobiście skorzystałem z takiego rozwiązania i kupiłem domenę agroturystyka.online.
Ostatnią deską ratunku jest nabycie domeny na którejś z giełd domen np.: sedo, aftermarket itd.. Wadą może być cena takiej domeny.


© Copyright StronyInternetowe.org - All Rights Reserved