open source website builder

Jaki wybrać hosting?

Hosting - bez niego nasza strona działać nie będzie. Hosting jest jak dom. Wybraliśmy domenę - adres domu, a teraz kupujemy dom.

Na rynku jest dużo firm oferujących hosting w dobrych cenach i znakomitych parametrach. Nie wdając się w szczegóły - większość firm kupuje hurtowo serwery w centrach serwerowych, potem je dzieli i odsprzedaje detalicznie użytkownikom końcowym. Jest to dobra praktyka, gdyż własna serwerownia to duży wydatek w zakresie zakupu sprzętu jak i jego późniejszego utrzymania.
Jako, że zajmuję się małymi i średnimi firmami to skupię się na hostingu dla tego sektora. Na co zwrócić uwagę?
Najważniejsza jest obsługa klienta i system pomocy.
Jest to ważne dla ciągłości funkcjonowania naszej strony i poczty. Zdarzają się sytuacje, że coś jest nie tak i wówczas szybka interwencja techników dostawcy pozwala na bezproblemowe funkcjonowanie naszego hostingu i firmy.
Jaki typ serwera wybrać?
Do dyspozycji są: hosting WWW, hosting dedykowany, serwery VPS. Nie wdając się w szczegóły nas interesuje hosting WWW. Jest to usługa polegająca na wydzieleniu za pomocą specjalnego oprogramowania części dysku oraz parametrów fizycznych serwera i utworzenia autonomicznego serwera zwanego serwerem wirtualnym zwanym też serwerem współdzielonym.
Jakie ma to zalety? Dostajemy gotowe środowisko do pracy i o nic nie musimy się martwić. Problemy z funkcjonowaniem rozwiąże dostawca. Wady? Są, ale nieistotne dla naszego funkcjonowania w sieci.
Parametry.
Jednym z najważniejszych parametrów jest pojemność. Dla większości zastosowań wystarczy od 1 do 10 GB pojemności. Więcej nie ma sensu chyba, że prowadzicie sprzedaż multimediów w postaci plików takich jak filmy, muzyka czy zdjęcia wysokiej rozdzielczości. Pojemność zawsze można dokupić
Inny parametr to transfer. Większość firm sprzedaje hosting z limitem transferu. Tutaj rzecz ma się podobnie jak z pojemnością. Niemniej ostatnimi czasy limity zaczynają być likwidowane.
Oprogramowanie serwera. Obecnie standardem jest PHP i obsługa baz MySQL oraz system operacyjny Apache. Ten zestaw jest niezbędny jeżeli nasza strona ma być oparta na systemie CMS.
Inne "drobiazgi" ale też ważne, to możliwość samodzielnego ustawienia wersji PHP czy też możliwość bezproblemowej instalacji certyfikatu SSL.
Ceny za hosting zaczynają się już od 50 zł za 12 miesięcy.
Osobiście korzystam z usług superhost.pl.


© Copyright StronyInternetowe.org - All Rights Reserved